| Product Facility | Italy |
| Manufacturer | Dorin S.p.A |
| No.Cylinders | 2 |
| Bore | 34 mm |
| Stroke | 34 mm |
| Displacement @ 50 Hz | 5,37 m3/h |
| Displacement @ 60 Hz | 6,44 m3/h |
| Suction valve | 16 mm |
| Discharge valve | 12 mm |
| Oil charge | 1.0 Lt |
| Net weight | 37 kg |
| R404A - R507 0C | -5 / -45 |