| Product Facility | Italy |
| Manufacturer | Dorin S.p.A |
| No.Cylinders | 4 |
| Bore | 59 mm |
| Stroke | 40 mm |
| Displacement @ 50 Hz | 38,06 [m3/h] |
| Displacement @ 60 Hz | 45,67 [m3/h] |
| Suction valve | 35 mm |
| Discharge valve | 22 mm |
| Oil charge | 2.0 Lt |
| Net weight | 91 kg |
| R404A - R507 | -5 / -45 0C |