| Product Facility | Italy |
| Manufacturer | Dorin S.p.A |
| No.Cylinders | 4 |
| Bore | 42 mm |
| Stroke | 40 mm |
| Displacement @ 50 Hz | 19,29 [m3/h] |
| Displacement @ 60 Hz | 23,14 [m3/h] |
| Suction valve | 22 mm |
| Discharge valve | 16 mm |
| Oil charge | 1.8 Lt |
| Net weight | 77 kg |
| R404A - R507 0C | -5 / -45 |